?

Log in

No account? Create an account
Previous Entry Share Flag Next Entry
Forbidden Planet Come to the Rescue
Yellow head
tallguywrites
I'm still having terrible problems with my old eMac. However, my pals at Forbidden Planet are loaning me one of their Macs, so that I can continue with the Super-Sam cartoon strip. It should be arriving on Monday.

Photo I took during our brief snowfall yesterday. I don't know why Kenya Mount is so called. There is an Arctic Street in the town which would have been more appropriate, but it's quite a walk from here.

Kenya Mount


  • 1
Three cheers for Forbinnen Planet!

This is good - the lend, I mean...

Annoying that the eMac still isn't behaving...

I did find out the booting into 'safe mode' (3rd party extensions off) is done by holding down the shift key as it starts up.

Türkçe gazeteler veya Türkiye haberler Türkçesi, Ural-Altay dil tatil ailesine
bağlı Türk uçak bileti dillerinde bulunan bir basur dildir. Türk film izle dilleri ailesi bünyesindeki vpills Oğuz öbeğinde bulunur.
Lehçeleriyle çizgi film birlikte dünyada facebook video indir en fazla konuşulan 5. dildir, Türkiye liseli kizlar Türkçesi olarak dünyada kosmodisk konuşulan 15. dildir.

Türkçe zayıflama Türkiye, Kıbrıs, Irak, Balkanlar, abtronic x2 Orta Asya ve bıktım tozu Orta Avrupa ülkeleri başta olmak üzere instyler geniş bir coğrafyada konuşulmaktadır. Ayrıca bu dil, Türkiye Cumhuriyeti fix it pro, Bosna Hersek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti[1] ve Kıbrıs Cumhuriyeti'nin orjin krem kurumsal; İran, Romanya, Makedonya, Kosova ve Irak'ın ise tanınmış bölgesel dilidir.
Bunun dışında biber hapı aynı öbek olan Oğuz Öbeğinde bulunan penis büyütücü Azerice ve Türkmence dilleri, lazer epilasyon Azerbaycan ve Türkmenistan'da paint zoom konuşulur. Türkçe, konuşulduğu çok geniş coğrafya yüzünden değişik lehçe porno ve şivelere sahiptir.


  • 1